2019

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA 

Jiří Kaifosz - Sochy obrazy 5.9. - 13.10. 2019

Akademický sochař, malíř a restaurátor Jiří Kaifosz vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Svá díla vystavoval na mnoha místech u nás i v zahraničí. Do povědomí širší veřejnosti se zapsal vystavením satirické série 101 francouzských buldočků instalovaných do podoby a barev české vlajky.

Fotogalerie zde

Reportáž TVS Napajedla zde

 

PŘEDCHOZÍ VÝSTAVY

malíř, Miroslav Polcer, Malíř 27.6 - 25.8. 2019

Výstava nabízí tisíce motivů primárně vázaných k malířově milované moravské krajině okolí Velkého Ořechova, ale překvapivě i zajímavé kolekce z Bretaně, Benátek, Alp.

Fotogalerie zde 

Reportáž TVS Napajedla zde

 

Absolventská výstava žáků výtvarného a grafického oboru ZUŠ 30.5. - 23.6. 2019

Absolventská výstava uzavírá studium I. stupně na ZUŠ. Žáci zde demonstrují úroveň znalostí a dovedností získaných během přípravného ročníku a následujících sedmi let vzdělávání. Na téma, které si zvolí, technikou, která je jim blízká, vytvoří grafická díla, malbu, kresbu, keramiku a jiné umělecké objekty. Dokumentují tak rozvoj svého vnímání, představivosti, výtvarného myšlení estetického cítění a tvořivosti, to vše pod odborným vedením svých pedagogů.

Fotogalerie zde

 

Zbraně a zbroj od starověku po současnost 28.3. - 26.5. 2019

Muzeum Napajedla srdečně zve na novou výstavu Z deníku válečníka aneb zbraně a zbroj od starověku po současnost. Slavnostní zahájení vernisáže proběhlo ve čtvrtek 28. 3. v 19.00 ve výstavním sále Muzeum Napajedla. Výstava ze sbírek nadšenců do vojenské historie představuje ukázky zbraní a zbroje z různých epoch. Kolekce Petra Čimbury, vedoucího skupiny historického šermu Burgmistři, zahrnuje repliky antických zbraní, výbavu středověkých rytířů, zbraně renesanční i první palné zbraně. Sbírka Evžena Petříka, člena Československé obce legionářské, jednoty Kroměříž, se soustředí na období novověké, od napolenských válek až po zbraně obou válek světových. Výstavu doplňuje kolekce fotografií Michala Žíly zachycující oživené historické okamžiky. Kromě originálních zbraní a doplňků jsou k vidění repliky, které si návštěvníci mohou vyzkoušet a osahat. K výstavě je dále připraven speciální doprovodný program při již tradiční Muzejní noci v pátek 24. 5. – letos propojené také s Nocí kostelů. 

Fotogalerie: zde

Reportáž TVS Napajedla: zde

 

Zmatené peníze 21.2. - 24. 3. 2019

Muzeum Napajedla slavnostně představí výstavu: Zmatené peníze z dílny Regionálního muzea v Litomyšli.Interaktivní numizmatická výstava se věnuje platidlům států vznikajících po první světové válce a zejména zmatkům a kuriozitám, které tato doba přinesla. Návštěvníci se mohou seznámit s více než 250 papírovými platidly různého druhu i s tématy, která na ně byla tištěna. Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program, který umožní vytvořit si vlastní měnu, vyzkoušet si skládačky a kostýmy nebo si zahrát tematické společenské hry.

Fotogalerie: zde

Reportáž TVS Napajedla: zde

 

Výstava pedagogů SUPŠ Uherské Hradiště  17.1. - 17.2. 2019

Jedná se o první z akcí, kterými si Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti připomíná své významné jubileum: 80. výročí založení školy.

Na výstavě se představilo celkem šestnáct výtvarníků, kteří v současné době na škole vyučují. K vidění je malba, grafika, plastika, fotografie, keramika, kombinované techniky a další.

Instalace nemá společné téma, jejím posláním je upozornit prostřednictvím zajímavých autorů na tendence a jevy ve světě výtvarného umění.

Vystavují: Lubomír Ančinec, Marie Borošová, Vilém Čech, Dagmar Jahodová, Jitka Langerová, Miroslav Malina, Kamil Mikel, František Petrák, Klára Roche Popelka, Jan Pospíšil, Niké Silná, Jaroslava Slívová, Jana Smahelová, Rostislav Štefánek, Zdeněk Tománek a Vladimír Zálešák.

Fotogalerie: zde

Reportáž TVS Napajedla: zde

 

 

 

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Muzeum Napajedla
Realizace rotate Rotate