O nás

Muzeum Napajedla láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček, tak i ty dospělé na dočasné výstavy v moderním audiovizuálním sále a historické stálé expozice.

Muzeum Napajedla se ve svých stálých expozicích věnuje nejen celkové historii města, ale také průmyslovým podnikům, které výrazně ovlivnily život v něm.

Můžete zde zhlédnout stálou expozici nazvanou Hřiště hraček, která vám hravou formou přiblíží legendární hračky designérky Libuše Niklové a Alfréda Kluga. Nafukovací hračky se dlouhodobě vyráběly a stále vyrábějí v podniku Fatra Napajedla. Autorem expozice je syn Libuše Niklové, známý výtvarník Petr Nikl a navrhl ji jako "Člověče nezlob se!", kde si děti i dospělí mohou sami s hračkami hrát.

V lednu 2014 muzeum otevřelo další dvě stálé expozice. Příběh města je úvodní edice skutečností a výjimečností z dějin Napajedel. Slavia, příběh továrny mapuje více než stoletou historii firmy Slavia bratří Paříků. Uvidíte zde také 10 motorů, které se zde vyráběly v letech 1920 - 2000.

V červnu 2015 byla otevřena čtvrtá stálá expozice Fatra v čase, kde se seznámíte s 80letou tradicí firmy Fatra v nápadité kostce. Expozici vytvořil architekti Anna a Jerry Kozovi z ateliéru SAD společně s již osvědčeným týmem Zuzanou Lednickou z grafického studia Najbrt a kurátorkou Terezou Bruthansovou, které se také podepsaly pod realizaci projektu Hřiště hraček.

Muzeum Napajedla disponuje k pořádání pravidelných krátkodobých výstav zcela mimořádným audiovizuálním sálem

Přehled již proběhlých výstav naleznete zde.

Aktuální výstavy sledujte v Kalendáři akcí.