Kalendář akcí

Muzejní noc 2018

Přidat událost do kalendáře

Sobota, 19.05.2018 / 18:00 / Muzeum Napajedla

http://napajedla.cz/galerie/386/muzejni_noc_2018.jpg

V sobotu 19. května se Muzeum Napajedla připojí k festivalu muzejních nocí, který se koná v muzeích a galeriích po celé Evropě.

Letošní Muzejní noc v Napajedlích má podtitul "DIVADLO" a proto zveme všechny malé i velké návštěvníky na muzejní prkna, co znamenají svět. Zdarma si prohlédnete všechny stálé expozice - Hřiště hraček, Fatra v čase, Slavia - příběh továrny, Příběh města - kresby architekta Šimečka. V multifunkčním sále naleznete novou výstavu Historie ochotnického divadla v Napajedlích, která mapuje počátky a příběh divadelního řemesla v Napajedlích. Těšit se také můžete na kostýmované průvodce Divadelního souboru Zdeňka Štěpánka Napajedla, kteří vám prozradí, jak vzniká pohádka. Stanou se z vás zkušení divadelníci a získáte praxi od čtení scénáře, přes výrobu kulis, přípravu kostýmů a rekvizit, použití světelné a zvukové techniky až po představení na jevišti.

Akce se koná od 18 – 21 hodin v prostorách Nového Kláštera v Napajedlích.

Partner události:

http://napajedla.cz/galerie/17/logo_divadlo_text.jpg   


 http://napajedla.cz/galerie/386/Fatra-logo-fatra-neg.png         http://napajedla.cz/galerie/14/napabike.jpg


Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.
Úspěch festivalu je mimořádný a každý rok se k němu připojuje stále více měst a institucí. Festival se tak stal ojedinělou akcí – významným kulturním a společenským fenoménem, který nemá svým rozsahem v Evropě obdoby. Od čtvrtého ročníku tato významná událost oficiálně začíná Národním zahájením, které se každý rok uskutečňuje ve spolupráci s Asociací krajů ČR a některým z krajů České republiky. Festival navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.


 http://www.napajedla.cz/galerie/831/16.jpg    http://www.napajedla.cz/galerie/831/37.jpg 

http://www.napajedla.cz/galerie/831/50.jpg   http://www.napajedla.cz/galerie/831/44.jpg

http://www.napajedla.cz/galerie/831/13.jpg   http://www.napajedla.cz/galerie/831/12.jpg
/ Foto Pavel Ligr: Muzejní noc 2017 na téma "Cesta pěti světadíly"


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Muzeum Napajedla
Realizace rotate Rotate