Kalendář akcí

Muzejní noc 2019

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 24.05.2019 / 18:00 / Muzeum Napajedla

http://napajedla.cz/galerie/19/muzejni_noc_2019_banner_FB_dlouhy.jpg

Pozor, pozor! Na vědomost se dává, že se Muzeum Napajedla v sobotu 24. května připojí k festivalu muzejních nocí, který se koná v muzeích a galeriích po celé Evropě.

Zveme všechny rytíře a princezny i s jejich družinou, aby si přišli pohrát a zasoutěžit. Těšit se mohou na průvodce v kostýmech i na speciální program na nádvoří Nového Kláštera, kde si děti i dospělí vyzkouší souboj s mečem, šerm, střelbu z historických zbraní a pasování na rytíře. Zdarma si mohou pohrát ve všech komnatách muzea a otevřená bude i Klášterní kaple a kostel sv. Bartoloměje a to v rámci Noci kostelů.

→ Akce se koná od 18 – 21 hodin v prostorách Nového Kláštera v Napajedlích.

Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.
Úspěch festivalu je mimořádný a každý rok se k němu připojuje stále více měst a institucí. Festival se tak stal ojedinělou akcí – významným kulturním a společenským fenoménem, který nemá svým rozsahem v Evropě obdoby. Od čtvrtého ročníku tato významná událost oficiálně začíná Národním zahájením, které se každý rok uskutečňuje ve spolupráci s Asociací krajů ČR a některým z krajů České republiky. Festival navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.


Pozvánka TVS: Napajedla zde

Partner události:


 http://napajedla.cz/galerie/386/Fatra-logo-fatra-neg.png         http://napajedla.cz/galerie/14/napabike.jpg


 http://www.napajedla.cz/galerie/831/16.jpg   http://www.napajedla.cz/galerie/924/Muzejni_noc_55.jpg 

http://www.napajedla.cz/galerie/831/50.jpg   http://www.napajedla.cz/galerie/924/Muzejni_noc_43.jpg

http://www.napajedla.cz/galerie/831/13.jpg   http://www.napajedla.cz/galerie/831/12.jpg
/ Foto Pavel Ligr


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Muzeum Napajedla
Realizace rotate Rotate