Nová výstava ve čtvrtek 17.1. v 19:00

Čtvrtek, 10.01.2019

Muzeum Napajedla vás srdečně zve na jubilejní výstavu pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště. Slavnostní zahájení se uskuteční 17.1. 2019 v 19:00 ve výstavním sále.

Výstava instalovaná v prostorech Nového Kláštera v Napajedlích představí laické i odborné veřejnosti komorní kolekci z prací pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti, přičemž prezentace vybraných autorů je součástí výstavního projektu oslav osmdesátiletého výročí založení této významné vzdělávací instituce. Výstava devatenácti pedagogů je přehlídkou tvůrčích osobností a výtvarných individualit, které spojuje působení, a v mnoha případech i studium na „Umprumce“.

Instalace nemá společné téma, jejím posláním je upozornit prostřednictvím zajímavých autorů na tendence a jevy ve světě výtvarného umění.
Na jednotlivých projektech k významnému výročí se podílí řada institucí, s nimiž SUPŠ dlouhodobě spolupracuje. Oslavy vyvrcholí na podzim roku 2019 historiografickou výstavou v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně a výběrovým salonem absolventů školy v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Jejich součástí budou také doprovodné akce pro veřejnost a cyklus výstav poslední generace absolventů v Café Portal v Uherském Hradišti.

V průběhu vernisáže jsou všechny stálé expozice Muzea Napajedla přístupné ZDARMA !