Nabídněte staré noviny muzeu!

Středa, 24.02.2016

Nevíte si rady s balíky starých napajedelských novin a časopisů a je Vám líto dát je do sběru? Nabídněte je muzeu!

Komunální tiskoviny jsou jedním ze základních zdrojů historického bádání o novějších dějinách měst. Ačkoli jich v době vydání zpravidla býval značný přebytek, dnes se stávají vzácnými zejména proto, že se málokdy kompletně archivovaly. V případě Napajedel se jedná především o Napajedelské noviny a jejich předchůdce - Napajedelský zpravodaj, Zpravodaj agitačního střediska, MěstV KSČ, MěstV NF a MěstNV, Zpravodaj Městského národního výboru. Důležitou úlohu v poznání doby hrají též závodní časopisy firem Fatra (Vítězná práce, Fatra, Plasty pro vás…) a Slavia (Spolupráce, Slaviamotor, Slavia, Zpravodaj ČKD Slavia Napajedla…), dále nejrůznější tiskoviny napajedelských spolků a sdružení. Muzeum má zájem rovněž o výroční sborníky či příležitostné tisky. Preferujeme především dobře zachované a nepopsané exempláře, avšak drobné vpisky či vyluštěné křížovky nejsou na překážku.

Podrobné informace dostanete na telefonu 733 182 240. Veškeré dotazy ráda zodpoví Mgr. Tereza Kovaříková - správce sbírek Muzea Napajedla.