Muzeum sbírá dokumenty a jiné písemnosti

Středa, 04.01.2017

Nevíte co se starými věcmi, dokumenty a jinými písemnostmi? Zeptejte se v muzeu!

Muzeum Napajedla v následujících sezónách uvede dvě historické výstavy. První z nich bude věnována napajedelskému školství a proběhne v září a říjnu 2017. Prosíme o pomoc se sběrem zajímavého historického materiálu (od nejstarší doby do konce 20. století), který se váže ke školám, učitelům či školním akcím. Budeme rádi za fotografie, diplomy i vysvědčení. Uvítáme také historické učebnice (zejména z doby před rokem 1980), učební pomůcky, psací a kreslicí vzory nebo školní mapy. Další výstava se bude konat na jaře roku 2018 u příležitosti 60 let konání Divadelního festivalu ochotnických souborů v Napajedlích. Scházejí nám zejména plakáty k festivalu i k jednotlivým představením, dále některé festivalové zpravodaje a programy. Muzeum by rádo přidalo do sbírek i materiály k historii ochotnických, hudebních a tanečních souborů v Napajedlích, včetně fotografií jednotlivých budov a zázemí, a to od nejstarší doby až do konce 20. století. Veškeré materiály mohou být muzeu darovány nebo jen zapůjčeny pro potřeby dokumentace historie města. Všem zájemcům děkujeme!