Filmové dokumenty

Muzeum Napajedla již na začátku roku 2015 spustilo ve spolupráci s NTVcable, s.r.o. nový projekt „Natáčení pamětí“ a pokračovalo v něm i v roce 2016. Pamětníci z Napajedel jsou oslovování s tím, zda by byli ochotni vyprávět svoje vzpomínky nebo zážitky spojené s Napajedly na kameru, v případě, že by nesouhlasili, tak alespoň ve formě natočení „hlasové“ audio vzpomínky. Vzpomínky občanů Napajedel vnímáme jako velmi cenné pro uchování historie pro další generace. Krátkodobé výstavy tak bývají dotvořeny filmovým materiálem, který přidává na její autentičnosti.

Zde můžete zhlédnout již hotové mini dokumenty z produkce muzea.

Ema má mísu - historie napajedelského školství 

 bylo promítáno v rámci výstavy v Muzeu Napajedla 7. 9. - 22. 10. 2017

Naše kino - Vzpomínky manželů Josefy a Františka Pavlíkových 

bylo promítáno při slavnostním otevření kina 30.9.2016 

 

Průmysl a řemesla v Napajedlích 

Dokument z produkce muzea, který byl promítán v rámci výstavy Průmysl a řemesla v Napajedlích (podzim 2016).

Napajedelští legionáři

Napajedelští občané, kteří byli za 1. světové války legionáři. Uvidíte jejich medailonky včetně krátkého videa o životě legionáře Josefa Sudolského. 
Další z mini dokumentů z produkce muzea byl vytvořen v roce 2015 u příležitosti putovní výstavy Československé obce legionářské "Obrana hranic Československa v letech 1918-1919". 

Architekt Zdeněk Řihák 

Architektu Zdeňku Řihákovi,napajedelskému rodákovi, který projektoval např. Labskou boudu, je věnován krátký dokument vytvořený ve spolupráci se studentkami Ateliéru Prostorové tvorby Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně v roce 2016 a byl promítán v rámci výstavy, která mapovala architektův život a dílo(2016). 

 Kľaku a Ostrému Grúni Napajedla 

Dokument z roku 2015, z produkce Muzea Napajedla, který zachycuje historii 70 let partnerství mezi obcemi Napajedla na Moravě a Klak a Ostrý Grúň na Slovensku. Vznikl u příležitosti stejnojmenné výstavy.

 

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Muzeum Napajedla
Realizace rotate Rotate