Slavní tvůrci moderní architektury Zlínského kraje / 27. 4. – 21. 5. 2017

Foto: Klub kultury Napajedla

Výstava představila na více jak 50 výstavních panelech bohaté dědictví moderní architektury 20. století ve městech a regionech města Zlína a dalších míst Zlínského kraje, jak nám je zanechali architekti Jan Kotěra, František Lydie Gahura, Vladimír Karfík, Miroslav Lorenc a Jiří Voženílek.

Výběr jmen tvůrců moderní architektury Zlínského kraje pro výstavu není náhodný. U vybraných tvůrců vzpomíná v loňském roce 2016 významná polokulatá, respektive kulatá životní výročí. Shodou okolností tato životní výročí utvořila pětici architektů, kteří patří k nejvýraznějším osobnostem moderní architektury Zlínského kraje i československé architektury 20. století. Z bohaté tvorby těchto vynikajících architektů jsme na výstavě viděli nejen symbolickou „21“ Vladimíra Karfíka, zlínskou radnici nebo památník Tomáše Bati Františka Lydie Gahury, či první domy a regulační plán Jana Kotěry, Společenský dům v Otrokovicích, Lorencovy stavby v Napajedlích a Holešově, Voženílkův Kolektivní dům ve Zlíně, ale také kostel a kapli v Míškovicích a na Kudlově a mnohé další. Výstavu připravil FOIBOS BOOKS s.r.o., ve spolupráci se statutárním městem Zlín, Zlínským krajem, městem Otrokovice, městem Napajedla, městem Holešov a obcí Míškovice u Holešova.

Fotoreportáž z vernisáže

Datum vložení: 22. 5. 2017 17:48