Jaroslav Novák/srpen 1968 / 21. 8. – 28. 9.

Foto: Pavel Ligr

V Muzeu Napajedla byla otevřena symbolicky ve čtvrtek 21. srpna výstava, která připomněla život a tragickou smrt napajedelského rodáka Jaroslava Nováka, který byl jednou z prvních obětí vpádu vojsk zemí Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Základem výstavy byla pozůstalost po Jaroslavu Novákovi a textové panely s popisem událostí z 21. srpna 1968. Překvapivou složkou výstavy bylo umístění 108 modelů tanků se jmény všech obětí srpnových dnů.  Výstavu doplnila projekce fotografií ze sbírek Národního muzea v Praze a Jitky Kovandové, která zachytila srpnovou atmosféru ve Zlíně a dále unikátní dobové filmové a zvukové záznamy z archivu České televize, Krátkého filmu Praha, Českého rozhlasu a Ústavu pro studium totalitních režimů.

Fotoreportáž vernisáže

Datum vložení: 29. 9. 2014 16:49