110 let včelařství v Napajedlích / 2. 4. – 26. 4.

Foto: Klub kultury Napajedla

V druhé polovině 19. století nastal v moravských zemích velký rozvoj včelařství. V Napajedlích a širokém okolí se čím dál více lidí začalo zabývat touto ušlechtilou činností.

V roce 1905 byla povolena Zemským ústředním spolkem včelařským pro Markrabství Moravské činnost Včelařského spolku v Napajedlích. 110 let poté jsme pro širokou veřejnost připravili výstavu, která zavedla návštěvníky do dávné i nedávné minulosti napajedelského včelařství. Nad výstavou převzala záštitu starostka města Napajedla paní Irena Brabcová. Výstavu finančně podpořili město Napajedla a obce, na jejichž katastrálním území včelařská organizace působí (Žlutava, Pohořelice, Nová Dědina, Halenkovice, Oldřichovice, Spytihněv, Komárov).

Fotoreportáž vernisáže

Datum vložení: 27. 4. 2015 17:08