Napajedelské mosty / 30. 4. – 17. 5.

Foto: Marian Vaňáč

Výstava byla pořádána k 70. výročí zbourání železného mostu u Fatry. Dne 2. května 1945 byl německými vojáky most zničen – zaminován a vyhozen do povětří.

Součástí výstavy bylo krátké video zachycující Napajedelské mosty při plavbě Baťovým kanálem, dobové fotografie železného mostu, Chmelnické lávky, železničního mostu, silničního mostu a mostů prozatímních. Dále byly promítány dokumenty týkající se stavby mostu, jeho oprav a náhrad škod po jeho zbourání. Při zahájení výstavy proběhlo vyhlášení vítězů dětské soutěže na téma: Jak by mohl vypadat nový most. Vítězné obrázky byly vystaveny. Autorka prostorového řešení byla Michaela Cejnarová, studentka Prostorové Tvorby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Fotoreportáž vernisáže

Datum vložení: 18. 5. 2015 17:07