Nalezená rovnováha – František Svátek, Barbora Blahutová / 6. 10. 2016 – 30. 10. 2016

Foto: Pavel Ligr

Výstava ,,Nalezená rovnováha" ojedinělého uměleckého páru Františka Svátka a Barbory Blahutové se konala ve výstavním sále v měsíci říjnu a získala si velmi kladné hodnocení i z řad laické veřejnosti.

V dílech Františka Svátka je charakteristické spojení kinetických objektů a vodního živlu s uplatněním až meditativně působivé symbiózy kamene a vody – stálosti a proměnlivosti, danosti a náhody. Současně s „hydrokinetickými“ vytváří František Svátek i větrné a „hydroakustické“ objekty, které bylo možno zhlédnout na projekcích. Kromě společného života spojuje tyto dva jedinečné umělce i podobná tématika v jejich volné tvorbě. Paní Barbora Blahutová se tématu vody a větru věnuje v kolážích, asamblážích a plastice. Její hledání rovnováhy spočívá již v kompozici.

Fotoreportáž z vernisáže

TVS: Napajedla – Nalezená rovnováha