Reklama a děti / 1. 12. 2016 – 8. 1. 2017

Foto: Klub kultury Napajedla

Ve výstavním sále Muzea Napajedla jsme na závěr roku mohli zhlédnout putovní výstavu Múzea obchodu Bratislava „Reklama a děti“, kde byl představen výběr historické reklamy pro děti a s dětmi.

Jak v současnosti, tak i v minulosti produkovaly firmy reklamní prostředky, které souvisely s dětmi. V podstatě existovaly dvě formy reklamy. Ta, která na děti působí, je pro ně určená – ve skutečnosti sice pro rodiče, ale zprostředkovaně. Používá téma, atmosféru, zvířata, postavy a věci blízké dětem. Využívá i dětské, sběratelské sklony, připoutává si je opakováním a vytvářením kolekcí. Druhým typem je reklama, v které děti přímo vystupují jako něco pěkného, milého, přitažlivého či bezbranného, jako prostředek, který má zjemnit dravost výrobce nebo prodejce konkrétního zboží a změkčit nebo zakrýt nutkavou snahu prodat.

Fotoreportáž z vernisáže

TVS: Napajedla – Výstava Reklama a děti