90 let skautingu v Napajedlích / 22.5. – 29.6.

Foto: Pavel Ligr

Co jsou ti skauti vlastně zač? Jak jejich organizace v Napajedlích vznikla a co se s nimi dělo během střídajících se režimů v průběhu 20. století? Co dělají dnes a kde se s nimi můžete setkat? Jaké jsou jejich oblíbené činnosti a co umí? Kdo všechno k nim patří nebo patřil?

Odpovědi na tyto otázky jste mohli nálézt ve výstavním sále. O činnosti i nečinnosti skautů v uplynulých desetiletích vám mnohé prozradilo množství historických fotografií a dokumentů, obrazových i pohybových projekcí, kronik, pozoruhodných lidských osudů, upomínkových a uměleckých předmětů, zajímavých textů či osobních vzpomínek. Nechyběly ani interaktivní úkoly pro děti, které ověřovaly jejich všímavost a šikovnost. Skauti se také postarali o bohatý doprovodný program – táborové odpoledne s možností vyzkoušet si na vlastní kůži aktivity skautského ražení od sekání třísek a rozdělávání ohně přes uvázání šátku po šněrování stanu či lasování a promítání historických nahrávek z období od roku 1990.

Fotoreportáž vernisáže

Datum vložení: 30. 6. 2014 16:52