Historie ochotnického divadla v Napajedlích 12. 4. – 27. 5. 2018

U příležitosti jubilejního 60. Divadelního festivalu ochotnických souborů Napajedla se výstava v Muzeu Napajedla věnovala ochotnickému divadlu, které má ve městě mnohem delší tradici.

Jeho počátky jsou spojeny s činností divadelních ochotníků připomínanou již k roku 1871 a se vznikem samostatného Spolku divadelních ochotníků roku 1891. Další rozvoj nastal v období prvorepublikovém, kdy se divadlu věnovaly odbory hned několika spolků. Díky úsilí závodních klubů podniků Slavia a Fatra, které roku 1960 spojily své síly, pokračovala divadelní tradice i v poválečném období. První festival ochotnických souborů v Napajedlích se konal v roce 1958 a patří tak mezi nejstarší u nás. Zásluhou Divadelního souboru Zdeňka Štěpánka Napajedla zůstala tato tradice nepřerušena až do současnosti. Návštěvníci se přímo v divadelních kulisách seznámili s dějinami napajedelského divadla, s jeho osobnostmi a úspěchy. Mohli si obléct kostým a zkusit si zahrát některou z divadelních rolí.

Reportáž TVS Napajedla – Historie ochotnického divadla v Napajedlích

Datum vložení: 28. 5. 2018 18:08