T.G. Masaryk ve fotografii 22. 2. – 8. 4. 2018

V roce 2018 si připomínáme významnou událost v dějinách naší země, vznik samostatného Československa. Dne 7. března 2018 také uplynulo 168 let od narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrique Masaryka.

K této příležitosti Muzeum Napajedla uspořádalo novou výstavu, která nese název T. G. Masaryk ve fotografii.Slavnostní zahájení vernisáže proběhlo 22. 2. v 19 hodin ve výstavním sále Muzea Napajedla.
Výstava Masaryk ve fotografii byla zapůjčena z Muzea T. G. M. Rakovník a představila širokou škálu snímků, které zachycovaly nejvýznamnějšího českého státníka. Prostřednictvím dobových snímků se návštěvníci seznámili jak s dětstvím a rodinou T. G. Masaryka, tak s obdobím vrcholné politické kariéry, charakterizovaným především cestami po českých městech. Kolekce obsahovala velké množství méně známých portrétů a záběrů z lánského sídla i sérii smutečních fotografií. Výstavu doplnila také filmové projekce, ale i dobové materiály ze sbírek Muzea Napajedla, které návštěvníky seznámila s Masarykovými projevy i se závěrečným obdobím života.

Datum vložení: 9. 4. 2018 18:09
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2022 16:12