#Fashion #Design #Zlín 28. 11. 2019 – 16. 2. 2020 – prezentace ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Výstava #Fashion #Design #Zlín představuje výběr aktuální tvorby studentských prací mladé generace návrhářů.

Ateliér Design oděvu ve své rámcové koncepci klade důraz jak na kreativitu a schopnost inovativních řešení oděvu, tak také na vysokou kvalitu jeho vypracování a znalost technologie. V návaznosti na uplatnění absolventů je v rámci specializačních předmětů na ateliéru Design oděvu rozvíjena a podporována aktivní spolupráce s praxí. Výběr prací tak demonstruje nejen současnou tvorbu studentů, kteří získali mezinárodní uznání či ocenění s mezinárodním ohlasem, ale dále budou představeny například taktéž oděvní modely prezentované na významných módních akcích či práce studentů vzniklých v kooperaci s oděvními firmami, u kterých se studenti významným dílem podíleli na vývoji nových produktů určených pro sériovou výrobu.
Pojetí instalace výstavy pak návštěvníka přenese nejenom do atmosféry stage módní přehlídky, ale taktéž do pracovní „laboratoře“ designera a poodhalí tak proces samotné tvorby.

Reportáž TVS Napajedla:

Datum vložení: 17. 2. 2020 18:17