Zbraně a zbroj od starověku po současnost 28. 3. – 26. 5. 2019

Výstava nesla titul: Z deníku válečníka aneb zbraně a zbroj od starověku po současnost. Slavnostní zahájení vernisáže proběhlo ve čtvrtek 28. 3. v 19.00 ve výstavním sále Muzeum Napajedla. Výstava ze sbírek nadšenců do vojenské historie představila ukázky zbraní a zbroje z různých epoch.

Kolekce Petra Čimbury, vedoucího skupiny historického šermu Burgmistři, zahrnovala repliky antických zbraní, výbavu středověkých rytířů, zbraně renesanční i první palné zbraně. Sbírka Evžena Petříka, člena Československé obce legionářské, jednoty Kroměříž, se soustředila na období novověké, od napolenských válek až po zbraně obou válek světových. Výstavu doplnila kolekce fotografií Michala Žíly zachycující oživené historické okamžiky. Kromě originálních zbraní a doplňků byly k vidění repliky, které si návštěvníci mohli vyzkoušet a osahat. K výstavě byl dále připraven speciální doprovodný program při již tradiční Muzejní noci v pátek 24. 5. – letos propojené také s Nocí kostelů.

Datum vložení: 27. 5. 2019 18:27
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2022 17:58