Na velikonoční neděli 31. 3. otevřeno 13-17.

2017 Napajedla město na řece / 1997 Morava řeka ve městě 22. 6. – 3. 9. 2017

Foto: Marian Vaňáč

Tématem letní výstavy v roce 2017 bylo 20. výročí velké povodně na řece Moravě. Připomenuta byla nejen hrozivá realita léta roku 1997, ale i její odraz do dvou příštích desetiletí.

Během nich se následky podvodně nejen odstranily, vznikla mnohá opatření proti podobné budoucnosti, ale v mnoha případech došlo i ke zvelebení města. Připomenutí událostí a navazujících aktivit by mělo posílit sebevědomí občanů města i jeho návštěvníků doložením faktu, že lidská sounáležitost vede k pozitivní realitě. Vzhledem k neoddělitelné symbióze města a řeky jsme si prostřednictvím výstavy mohli uvědomit, jak negativní tak i pozitivní roviny soužití obyvatel města s řekou i její vliv na tvář města. Výstava byla rozdělena do dvou částí: outdoorové: obrazovému vzpomínání na město v roce 1997 a rokům následujícím, a výstavu v galerii Muzea Napajedla, zaměřenou na emotivní stránky onoho nešťastného léta. Výstavu připravil Ing. arch. Michael Klang, CSc.

Fotoreportáž z vernisáže

TVS: Napajedla - Výstava o povodních