Eva Prokopcová–Išková / Obrazy / 23. 3. – 23. 4. 2017

Foto: Pavel Ligr

Ve výstavním sále muzea se uskutečnila výstava obrazů originální výtvarnice Evy Prokopcové Iškové z Českých Budějovic.

Eva Prokopcová studovala Střední kamenicko-sochařskou školu v Hořicích v Podkrkonoší, architekturu na ČVUT v Praze a Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Jana Smetany, kterou absolvovala v roce 1983. Výstava představila průřez celoživotním malířským dílem autorky, typickým pro svůj senzitivní a niterně jedinečný odraz jejího složitého života. I přes velký počet vystavených obrazů, který výstava nabízí, jde o zlomek celoživotní výpovědi autorky. Tato jihočeská malířka, absolvovala okolo tří desítek samostatných výstav a její díla jsou zastoupena ve sbírkách mnoha významných galerií včetně Národní galerie. Výstava Evy Prokopcové Iškové v Napajedlích byůa nepochybně mimořádnou příležitostí pro nezapomenutelný zážitek z poetické komunikace barvou. Kurátorem výstavy byl Ing. arch. Michael Klang, CSc.

Fotoreportáž z vernisáže

TVS: Napajedla – Výstava Prokopcová